Originalios idėjos kiekvieną interjerą paverčia savitu, funkcionalūs sprendimai — patogiu ir maloniu gyventi ar dirbti, naujai sukurta erdvė ne tik pakeičia kasdieninius įpročius, bet ir suteikia jiems naujos kokybės. Esu interjero dizainerė Laura Giržadė ir specializuojuosi privačių interjerų kūrime, projektuoju visuomeninius bei biurų interjerus.

Totorių mansarda

  • Vieta: Kaunas
  • Tipas: Butas
  • Plotas: 69 m2
  • Metai: 2018

Patalpos, kuriose buvo kuriamas interjeras, yra rekonstruotame Kauno tarpukario architektūros pastate, naujai suformuotame mansardiniame aukšte. Ši erdvė buvo užstatoma ant pastato visiškai naujai, ir neturėjo jokių autentiškų  tam laikmečiui būdingų architektūros bruožų. Klientei pasiūliau būstui suteikti lengvą , moderniai interpretuotą art deco stiliaus inspiruotą, veidą.

Interjere gausu šiam stiliui būdingo dekoratyvumo: grafišku ornamentu puošti tonuoti stiklai, blizgaus metalo detalės, sendinti auksuoti veidrodžiai, gyvenamajame kambaryje esantti akcentinė betono siena, kurios idėja buvo pasiskolinta ir savaip interpretuota iš kito Kauno tarpukario modernizmui priklausančio pastato fasado, imitacinėmis gegnėmis dekoruotos lubos (būtent dėl šio sprendimo patalpos atrodo aukštesnės), grindų raštai atribojantis ir erdvėje tarsi išskiriantys tam tikras funkcines zonas. Tačiau art deco stilius tapo tik mūsų inspiracijų  ir įkvėpimo šaltiniu, o bendra  būsto visuma išliko itin lakoniška, moderni, nuosaiki ir šiuolaikiška. Stengtasi, kad interjeras būtų nepavaldus laikui ar užplūstančioms tendencijoms.

Džiugu, kad  antikvariato pagalba iš kolekcininko pavyko nupirkti autentišką, art deco stiliaus valgomojo stalą, , kuris taip pat tapo vienu iš interjero akcentu, organiškai įsiliejusiu į bendrą modernią visumą.